homemailmapaUlubione

Aktualności » Krośnieńskie Targi Pracy - dzień słowacki

2012-04-12 10:49:10 · CDS ·

W czwartek 19 kwietnia br. w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie przy ulicy Kazimierza Wielkiego odbędą się Targi Pracy, wezmą w nich udział przedsiębiorcy oraz instytucje z regionu, a także doradcy EURES ze Słowacji.

Targi Pracy kierowane są głównie do studentów i uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych. Wydarzenie organizowane po raz kolejny w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie ma umożliwić młodym ludziom zdobycie wiedzy na temat rynku pracy, możliwości podjęcia zatrudnienia, odbycia praktyk lub staży w uznanych firmach, a także wskazania źródeł finansowania własnego biznesu.

 

Tego dnia Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie wspólnie z Biurem Karier krośnieńskiej uczelni przygotowuje Słowacki Dzień Informacyjny. Dzięki współpracy służb zatrudnienia województwa podkarpackiego i Preszowskiego Kraju, udział w targach wezmą doradcy EURES ze Słowacji. Mirosława Hilovska z Humennego oraz Peter Mika z Michalovic przedstawią prezentację na temat warunków życia i pracy w rejonach przygranicznych Słowacji natomiast na stoisku słowackich doradców EURES zainteresowani będą mieli okazję bezpośrednio dowiedzieć się jakie wymagania stawiają przedsiębiorcy oraz jakie jest zapotrzebowanie słowackiego rynku pracy.

Jak co roku organizatorzy wydarzenia dla wszystkich, którzy odwiedzą Targi Pracy przygotowali mnóstwo atrakcji. Oprócz prezentacji stoisk, prelekcji, czy możliwości skorzystania z porad doradców zawodowych będzie można wylosować wartościowe nagrody. Jedną z nich jest wycieczka do Brukseli ufundowana przez Elżbietę Łukacijewską – Posła do Parlamentu Europejskiego.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Źródło: Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie (www.wup-rzeszow.pl)


 

projekt i realizacja: evl.plwww.evl.pl