homemailmapaUlubione

Przewodnik po rynku pracy

Przewodnik po rynku pracy to kompendium wiedzy przydatnej zarówno dla osób bezrobotnych, poszukujących pracy jak i osób pracujących. Można tu znaleźć informacje, które ułatwiają poruszanie sie po rynku pracy - począwszy od jej znalezienia poprzez pozyskanie, zmianę aż po założenie własnej działalnosci.
 

W dziale ABC bezrobotnego znajdują się informacje dotyczące statusu osoby bezrobotnej, przysługującej jej prawach i ciążących na niej obowiązkach, przebiegu procesu rejestracji w Powiatowym Urzędzie Pracy, zasad korzystania z prawa do zasiłku oraz innych świadczeń przysługujących osobie bezrobotnej. 
 

W dziale Prawo pracy zamieszczone zostały artykuły opisujace prawa i obowiązki pracownika oraz pracodawcy, kwestie związane z dostępnymi formami zatrudnienia (rodzajami umów), a także szczegółowe regulacje dotyczące czasu pracy, urlopów czy bezpieczeństwa i higieny pracy.
 

Dział Własny biznes skierowany jest  do osób zainteresowanych założeniem własnej działalności gospodarczej i skupia się na zagadnieniach takich jak: wady i zalety prowadzenia własnej działalności, przebieg procesu zakładania firmy czy też możliwe do wyboru sposoby opodatkowania.
 

W dziale Proces rekrutacyjny znaleźć można spektrum informacji, które ułatwiają przejście drogi od znalezienia oferty pracy do zatrudnienia. Dowiemy się zatem jak opracować poprawne dokumenty aplikacyjne (cv, list motywacyjny), jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna, jak się do niej przygotować i dlaczego warto znać (i unikać) powszechnie popełniane błędy.
 

Dział Kierowanie karierą zawiera wiadomości, które mogą być przydatne dla osób, które posiadając pracę pragną nadal podnosić swoje kwalifikacje, chcieliby zaplanowac swoją karierę zawodową bądź też negocjować swoje wynagrodzenie lub warunki pracy. 

projekt i realizacja: evl.plwww.evl.pl