homemailmapaUlubione

Aktualności » Z myślą o pracujących i poszukujących pracy za granicą

2011-07-13 14:56:35 · CDS ·

Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie był inicjatorem spotkania informacyjnego poświęconego pracy w krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Spotkanie miało charakter informacyjny, odbyło się w miniony czwartek w Oddziale Zamiejscowym WUP w Krośnie. – Wielu bezrobotnych szuka pracy stałej lub sezonowej za granicą. Zależy nam, aby te osoby znały podstawowe przepisy prawne i przestrzegały zasad bezpieczeństwa, związanych z podjęciem pracy poza naszym krajem – wyjaśnia Tadeusz Gospodarczyk, wicedyrektor ds. Poradnictwa Zawodowego i Pośrednictwa Pracy WUP w Rzeszowie.

Osoby, które chciałyby pracować lub pracują za granicą, podczas „Dnia Informacyjnego” mogły osobiście lub telefonicznie, w jednym miejscu, uzyskać szereg informacji z zakresu ubezpieczenia, prawa pracy, obowiązków podatkowych, zasiłków rodzinnych i bezpieczeństwa. Szczegółowych informacji udzielali: Mariola Zajdel – Ostrowska dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie, Stanisław Sroka rzecznik prasowy ZUS – u w Krośnie, Janusz Podsiedlik Okręgowy Inspektor Pracy w Rzeszowie, Grażyna Wilk pracownik Placówki Terenowej KRUS-u w Krośnie, mł. insp. Jan Szwast zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie, podinsp. Marek Cecuła oficer prasowy KMP w Krośnie, Joanna Gałuszka, Bogumił Hićkiewicz na czele z Wiesławą Kustroń zastępcą naczelnika Urzędu Skarbowego, Jacek Żywiec kierownik Oddziału Zamiejscowego WUP w Krośnie, Wojciech Woś doradca EURES z WUP w Rzeszowie oraz Anna Myśliwiec asystentka EURES z Oddziału Zamiejscowego w Krośnie.

W spotkaniu uczestniczyli wicedyrektorzy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, Tadeusz Gospodarczyk wicedyrektor ds. Poradnictwa Zawodowego i Pośrednictwa Pracy oraz Mariusz Szewczyk wicedyrektor ds. EFS. – Udział tak wielu przedstawicieli z różnych jednostek jest znakomitą okazją do wymienienia wzajemnych doświadczeń, które z pewnością przyniosą wymierne korzyści naszym klientom – mówił wicedyrektor, Mariusz Szewczyk.
 

Kolejne spotkania informacyjne dla osób zainteresowanych podjęciem pracy lub pracujących w krajach UE i EOG odbędą się we wszystkich Centrach i Oddziałach Zamiejscowych WUP tj. w Rzeszowie, Tarnobrzegu, Stalowej Woli i Przemyślu. – Z przedstawicielami instytucji podjęliśmy wspólną decyzję, by tego typu spotkania informacyjne dla klientów i robocze dla naszych pracowników organizować cyklicznie. Chcielibyśmy, aby posłużyły one do stworzenia spójnej informacji z zakresu poszukiwania pracy za granicą, obowiązków podatkowych, zasiłków rodzinnych, prawa pracy i bezpieczeństwa, uzupełnionej o dane adresowe i telefoniczne każdej jednostki pracującej na danym terenie. – wylicza wicedyrektor Tadeusz Gospodarczyk.
 

Źródło: Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie.

Pliki do pobrania:

projekt i realizacja: evl.plwww.evl.pl