homemailmapaUlubione

Ważny temat » Zaledwie jedna trzecia Polaków jest zadowolona z zajęcia, jakie wykonuje - wynika z badań firmy Sedlak & Sedlak

2011-07-13 15:32:36 · CDS ·

Firma Sedlak & Sedlak w marcu 2011 roku przeprowadziła I Ogólnopolskie Badanie Satysfakcji z Pracy, w którym udział wzięło udział 4690 osób.

 

Uzyskane dane wskazują, że zadowoleni z pracy stanowią około jedną trzecią wszystkich badanych, a 25% badanych zadeklarowało, że nie lubi swojej pracy. Najwięcej, bo aż 43% pytanych nie jest w stanie powiedzieć, czy są zadowoleni z pracy.
Takie podejście może świadczyć o tym, że wiele osób nie odnajduje się na współczesnym rynku pracy.

Wyniki I Ogólnopolskiego Badania Satysfakcji z Pracy wskazują, że dla większości Polaków w pracy najbardziej liczą się pieniądze. Wśród zarabiających powyżej 10 tys. zł brutto zadowolonych z zajęcia jest 60% osób. Gdy pytano tych zarabiających poniżej 2 tys. zł, okazało się, że swoją pracę lubi zaledwie 15%.

Jako motywacja do pracy wskazywane są najpierw potrzeby niższego rzędu, a wśród nich potrzeba bezpieczeństwa, na którą składa się m.in. odpowiedni poziom płac, stabilność i ciągłość zatrudnienia. Dopiero gdy one zostaną zaspokojone, realizowane są kolejne, jak potrzeba szacunku, uznania czy samorealizacji.

 

Źródło: w oparciu o http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,85275,9609314,Polak_swojej_pracy_nie_lubi.html (Polak swojej pracy nie lubi, Gazeta Wyborcza).

projekt i realizacja: evl.plwww.evl.pl